BUHAR ÜRETİCİLER
KIZGIN YAĞ'dan BUHAR

Buhara İhtiyaç Duyulan
Kızgın Yağ Tesislerinde

Proseslerinde ısıtıcı akışkan olarak kızgın yağ kullanan işletmelerin buhar ihtiyacı olan bölümlerinin bu ihtiyacı, sisteme ilave edilecek kızgın yağ/buhar jeneratörleri ile sağlanabilir.

Kızgın Yağ/Buhar Jeneratörleri ile muhtelif kapasitelerde 8 atü işletme basıncına kadar buhar, emniyetli ve düşük maliyetli bir şekilde üretilebilir.

Kızgın Yağ/Buhar Jeneratörleri, baca ve yakıt tankı gibi sabit ve yer kaplayan techizata gerek duymadığından ve patlama tehlikesi olmaksızın işletme emniyeti mükemmel derecede sağlanabildiğinden, buhar kullanan cihazlara en uygun ve yakın konumda paket halinde yerleştirilebilir.

Boyutları ve su hacimleri küçük, yüzey verimleri yüksek olup optimum ısıtma yüzeyine sahiptirler. Yatık tipte olup eşdeğer kapasitedeki buhar kazanlarına oranla az yer kaplar. Birkaç dakikada kısa sürede işletme rejimine girer istenilen basınçta kaliteli buhar üretir.

Cihaz; buhar üretici (jeneratör gövdesi), sıcaklık ve basınç kontrolu sağlayan 3 yollu motorlu kızgın yağ vanası, kondens tankı, besi suyu pompası, seviye göstergesi, kompakt elektrik panosu, su yumuşatma cihazı ve gerekli armatür ve emniyet ventilleri ile ortak bir şase üzerinde paket olarak sunulmaktadır. Montaj, demontaj, işletme ve bakımı son derece kolaydır.

Buhar yüzey yükünün düşük olması nedeniyle ve gövde içindeki buhar çıkışına yerleştirilen özel buhar su ayırıcı sayesinde kuru buhar üretirler.

Arka kısımlarında bulunan adam deliği vasıtasıyla serpantin sökülmeden temizlik, kontrol ve bakımları kolayca yapılabilir.

Buharlaştırıcı serpantin boruları çelik çekme olup özel makinalar ile şekillendirilmektedirler.

Gövde ve diğer sac kısımlar St 37.2 kalite çelik kazan sacı kullanılarak imal edilmektedir.

İmalatı tamamlanan buhar üreticilerin gövdeleri işletme basıncının 1,5 katı, serpantinleri 12 atü hidrolik basınçla test edilerek dayanımları ve kaynak yerlerinin sızdırmazlığı tespit edilmektedir.

Kızgın yağdan kalorifer sistemi için 70/90ºC sıcak su üreten KALORİFER ISITICILARI ve sıcak su üretimi için sıcak daldırma galvanizli SICAK SU ÜRETİCİLERİ tipleri vardır.

 

BUHAR
KAZANLARI

BUHAR
JENERATÖRLERİ

DİK TİP BUHAR
JENERATÖRLERİ

KÜÇÜK TİP
BUHAR KAZANLARI

ANA
SAYFA

mail: mail@demirmakina.com