KALORİFER KAZANLARI

 • Binalar,

 • Villalar,

 • Oteller,

 • Toplu Konutlar,

 • Merkezi Isıtma Sistemleri,

 • Fabrikalar,

 • Boyahane,

 • Tekstil,

 • Deri sanayi,

 • Konservecilik,

 • Şişeleme,

 • Kimya sanayi,

Isıya ve Sıcak Suya
İhtiyaç Duyulan Her Yerde

 

KALORİFER ve KAYNAR SU KAZANLARI

 ALEV-DUMAN BORULU ÜÇ GEÇİŞLİ
TAM SİLİNDİRİK

Özellikle motorin ve fuel oil gibi sıvı yakıtlar ile doğal gaz ve LPG gibi sıvı yakıtlar yakmak üzere dizayn edilmiş olan bu kazanlar 100.000 kcal/h kapasiteye kadar yalnızca sıvı yakıt veya yalnızca gaz yakıt yakmak üzere dizayn edilirler.

100.000 kcal/h kapasitenin üzerlerindeki kazanlar ise her iki cins yakıtın özellikleri dikkate alınarak hem sıvı hem de gaz yakıtlar ile kullanılabilecek şekilde dizayn edilirler.

Konstrüksiyonları, alev-duman borulu ve gerçek anlamda üç geçişli olduğundan yüksek verimlidirler. Dizaynları dolayısıyla yanma ve yüzeylerdeki ısı transferleri mükemmel olduğundan ortalama verimleri yakıt cinsine bağlı olarak %90 mertebesine kadar yükselir.

Boyutları ve su hacimleri küçük, yüzey verimleri yüksek olup optimum ısıtma yüzeyine sahiptirler. Eşdeğer kapasiteli kazanlara oranla daha az yer kaplar ve daha kısa sürede işletme rejimine girerler.

1.000.000 kcal/h kapasiteden büyük kazanlar tam boy ondülli külhan kullanılarak imal edilirler.

Üretim tipleri  50.000 kcal/h den 10.000.000 kcal/h kapasiteye kadardır.

Daha büyük kapasiteler için kazan sayısının arttırılarak ihtiyacın bölünmesi veya su borulu konstrüksiyonda kazanlar önerilir.

 

KATI YAKITLI KALORİFER KAZANLARI

 ALEV-DUMAN BORULU ÜÇ GEÇİŞLİ
YARIM SİLİNDİRİK

Özellikle kömür yakmak üzere dizayn edilmiş olan bu kazanlarda kömürden başka odun, talaş, tahta parçaları, fındık kabuğu, prina, ayçiçeği kabuğu, vb. ısıl değere sahip her türlü katı yakıt yakılabilir.

Konstrüksiyonları, alev-duman borulu ve gerçek anlamda üç geçişli olduğundan yüksek verimlidirler. Dizaynları dolayısıyla yanma mükemmel olduğundan ortalama verimleri %80 mertebesine kadar yükselir.

Boyutları ve su hacimleri küçük, yüzey verimleri yüksek olup optimum ısıtma yüzeyine sahiptirler. Eşdeğer kapasiteli kazanlara oranla daha az yer kaplar ve daha kısa sürede işletme rejimine girerler.

Üretim tipleri  40.000 kcal/h den 1.000.000 kcal/h kapasiteye kadardır.

Daha büyük kapasiteler için ön ocaklı imalatlar önerilir.

 

İmalatımız olan tüm kazanların dizaynında, kazanın tipi, kapasitesi, yakılacak yakıtın cinsi, yakıt karakteristikleri, yakıcı karakteristikleri, ocak ısı yükleri, yüzey ısı yükleri, duman gazı karakteristikleri ve hızları, vb. tüm parametreler dikkate alınır, hesaplar ve projelendirme bilgisayar ortamında yapılır.

Tüm kazan dizaynlarında kullandığımız gerçek üç geçişli sistem, kazan verimi ve işletilmesi bakımından en uygun ve optimum sistemdir.

Başka firmalar tarafından üretilen, karşı basınçlı ve yüksek verimli olarak adlandırılan, gerçekte iki geçişli ve düşük verimli radyasyon tipi olan kazanlar, bu kazanlar hakkında her türlü dizayn ve projelere sahip olmamıza rağmen tarafımızca üretilmemektedir.

mail: mail@demirmakina.com